העברת מידע רגיש לאישתון

אם ברצונכם לשלוח לי מידע רגיל, שאין בו סיכון בעבורכם ואינו דורש סודיות, תוכלו לפנות אלי בפייסבוק של הבלוג או במייל: Eishton@gmail.com

אם ברצונכם לשלוח לי מידע שהוא עצמו רגיש או כאשר אינכם מעוניינים להיחשף, אנא הקפידו לעשות זאת בצורה הבאה:

1. ראשית החליטו עד כמה הסודיות חשובה לכם. אם אתם רוצים להיות בטוחים במיליון אחוז שלא יגיעו אליכם, אל תשתמשו בשום דבר שקשור אליכם. גשו למחשב שלא קשור אליכם בשום צורה (לדוגמה בחנות המספקת שירותי אינטרנט – ושלמו במזומן) ומשם החלו את ההתקשרות.

2. אם התקשורת צריכה להיות דו כיוונית (אני אצטרך להגיב או לשאול שאלות), פיתחו תיבת אי מייל חדשה, אשר לא מכילה שום פרט המזהה אתכם (אפילו לא באופן אסוציאטיבי) ושלחו לי מייל ל-Eishton@gmail.com.

אם אתם רק רוצים לשלוח לי מידע, אבל לא לבסס אמצעי התקשרות רב פעמי, השתמשו בשירות הבא:

https://www.amnestybox.com/

ניתן לשלוח דרכו גם קבצים וכדומה. בכדי לדעת שהחומר הגיע אלי, בשורה הראשונה של המייל רשמו ביטוי מוזר כלשהו. לדוגמה: "גיטרות רוקדות באחו" או "31חגכידגד87234רגדכי". אני אפרסם בפייסבוק של הבלוג שהתקבל אי מייל מסווג (בהנחה שהתוכן רציני ורלוונטי), עם הקוד שנתתם וכך תוכלו לדעת שהוא הגיע אלי.

3. במקרים מאוד נדירים, כאשר מדובר על מידע מאוד מסווג או דרמטי, ייתכן ולא תירצו להעביר אותו בצורה דיגיטלית, מחשש כי יתפס בדרך לתיבת המייל שלי. במקרה הזה, שילחו לי דרך הפרוצדורה הדו-כיוונית בסעיף 2, אך ורק הודעה על כך שיש בידיכם מידע משמעותי כלשהו, מבלי להסביר את התוכן שלו. אני אחזיר לכם מייל לתיבה האנונימית עם אמצעי התקשרות שלא ניתן למעקב.

הערה: נא לא לבזבז לי את הזמן עם "תחושות" ו"נראה לי שמשהו מסריח שם". מדובר אך ורק על שליחת מידע בדוק ולא על לשלוח אותי לחקור דברים שנראה לכם שאינם כשרים.

4. לאחר שההתקשרות בינינו תסתיים והמידע יועבר, הקפידו למחוק את כל הצורות בהם התקשרנו מהצד שלכם (או לחילופין לגבות אותן בצורה מאוד מאובטחת). גם השאריות הקטנות. אני יכול לדאוג רק לצד שלי.

דבר אחרון:

גם אם אני נשמע הגון או "נחמד" אל תחשפו פרטים מזהים על עצמכם בפני (אלא אם כן ממש אין ברירה – וגם אז לעולם לא בתכתובת דיגיטילית). החיסיון העיתונאי בארץ ובעולם המערבי בכלל, הולך ונשחק ויותר ויותר עיתונאים מוסרים מקורות, או שאמצעי התקשורת שלהם נפרצים או מוחרמים על ידי המדינה ומקורותיהם נחשפים בעל כורחם. ההגנה הכי טובה שאני יכול להציע לכם, היא זאת בה אפילו אני ואפילו הרישום הדיגיטלי של התקשורת בינינו, לא יכול לזהות אתכם.

הקפידו על ההתנהלות הזו ותוכלו למסור לי מידע בבטחון מוחלט. היו בטוחים שבכל מקרה, אישתון לעולם לא יחשוף מקורות.

10 תגובות על העברת מידע רגיש לאישתון

 1. WJ הגיב:

  Maybe it's too late now that the ISP's have opened your identity to the authorities, but there are ways to remain almost completely anonymous on the internet, even from your home.

  One such way is using TOR as a safe browser, whenever you manage or access your web site. There are potentially people that can view what you do there – that would be whoever set up and is managing the TOR server (and my guess is that many TOR servers are actually honeypots set up by the NSA), but I don't believe the Israeli authorities are into that sort of thing (it's too much effort for them, with little to gain overall).

  Good luck.

  אהבתי

  • A הגיב:

   You should also publish a public key in a few places to make sure people who try to reach you really end up reaching you. I would also suggest that the first email is encrypted with it (if possible, I know it's harder to do it properly and safely)

   אהבתי

 2. RouVik RouVik הגיב:

  אני למשל לא זקוקה לשום תרגילי התחמקות מהאח הגדול, אלא רק למישהו עם ביצים שיהיה מוכן להרים את הכפפה.

  http://www.facebook.com/rouvik.rouvik

  אהבתי

 3. Dviros הגיב:

  TOR זו הדרך היחידה להשתמש היום באינטרנט ולשמור על אנונימיות מלאה. ממליץ שתפתח מפתחות שונים ותפיץ למקורותייך.

  אהבתי

  • Eishton הגיב:

   אני מסתדר עם TOR. המקורות פחות. אני יוצא מנקודת הנחה שמי שמבין בTORים ו VPNים וכדומה, כבד ידע להגן על עצמו בלי עזרה שלי. העמוד הזה נועד לאנשים שלא יודעים את כל הדברים האלה ואני לא הולך להעביר להם פה קורס בקריפטוגרפיה והסתרת IP.

   אהבתי

 4. ג'ייסון בורן הגיב:

  עוד נקודה לגבי שמירה/השמדה בטוחה של חומר: על כוננים רגילים שהם מדיה מגנטית (ATA), החומר נשמר גם כנתונים פיזיים על הכונן גם אחרי שאתם/ן מוחקים אותו והוא לא מופיע אצלכם/ן על המחשב. אם לוקחים לכן/ם מכל סיבה שהיא את הכונן של המחשב, אפשר לשחזר ממנו קבצים שנמחקו, ולמי שיש משאבים לכך, גם זמן רב אחרי שהקבצים האלו היו במקומם המקורי.
  כדי להיות בטוחות ובטוחים שהחומר לא יהיה ניתן לשיחזור מהמחשב שלכם (קובץ מקורי) או מהמחשב האקראי (ממנו שלחתם את החומר) – תשתמשו בכלי הזה:
  http://portableapps.com/apps/security/eraser-portable
  זוהי תוכנה קטנה שניתן להתקין על דיסק-און-קי, ולהריץ ממנה פקודה פשוטה למחיקת הקובץ. הקובץ נמחק 35 פעמים ולא ניתן לשיחזור בשום צורה.
  אם הכלי הזה לא עובד לכן/ם, ישנם כלים רבים נוספים ברשת הנפלאה שלנו. חפשו: secure delete of file

  בהצלחה. זכרו: אבטחת מידע רגיש זה עניין רציני מאד. אל תקלו ראש או תחשבו שיהיה בסדר. כל מידע דיגיטלי שנשלח במייל, תמיד, יכול להגיע לכל אחד, לנצח. אלא אם תשמרו על הכללים.

  אהבתי

 5. איציק הגיב:

  אני תחת רדיפת שבכ פראית מ-2008 בגלל תגובות שכתבתי באתר קדמה ז"ל וניסיונות עיקשים להשתיק אותי ככה שאין לי כבר ממה להסתתר, או מה להפסיד, מי שפוחד ומקפיד באדיקות להשאר בצללים, שם הוא מרגיש גיבור, זה דוקא האח הגדול אבל זה לא הנושא,
  אלא מותו המיסתורי של קצין צהל יקיר וקנין כפי שמופיע בתחקיר של אילנה דיין בתוכניתה "עובדה",
  http://www.mako.co.il/tv-ilana_dayan/2013-218a27c94501d310/Article-5e292c7d3401d31006.htm

  אולי אני מפספס ואולי פגעתי במשהו מעניין וגדול בנוסח האסיר X
  מתברר שהקורבן הוא חלל קהילת המודיעין (שב"כ, מוסד?!) למרות שהיה בככל קצין במגלן..
  http://www.intelligence.org.il/ShowItem.aspx?ItemID=2408b7e2-d5dd-43fd-9fac-6fb4b9c1788f&lang=HEB

  יקיר וקנין – קצין במגלן שלא שייכת למערך המודיעין עפ"י הבנתי (המובססת על פירסומים גלויים)
  http://maglan.org/apage/109091.php

  מגלן
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%99%D7%97%D7%99%D7%93%D7%AA_%D7%9E%D7%92%D7%9C%D7%9F
  עוצבת האש
  http://he.wikipedia.org/wiki/%D7%A2%D7%95%D7%A6%D7%91%D7%AA_%D7%94%D7%90%D7%A9

  האם יכול להיות שאילנה דיין באמת לא מודעת לזה או שהיא כפופה לצנזורה ומסתירה את האמת..?

  נראה לי מעניין וחשוב וראוי להיבדק לפחות לטובת המשפחה

  אהבתי

  • Eishton הגיב:

   תקחיר החללים (גיבורים נולדים במותם) הקרוב או זה שאחריו, יעסוק בשנה הרלוונטית ואז אבדוק את הנושא. השארתי לי תזכורת לתגובה שלך. תודה.

   אהבתי

   • איציק הגיב:

    מעדכן אותך שאני כנראה מפספס, אין קשר לשבכ\מוסד מעבר לספקולציה, מסתבר שהיה קצין מודיעין במגלן וזה, מן הסתם, מסביר את היותו רשום כחלל מודיעין.

    מעבר לכך, מה שמצלצל מוזר ומוכר, כפי שמציינת דיין, היא התעקשות המשטרה לתייג את הנושא כהתאבדות ומזכיר במידה רבה התעקשות דומה כזאת בפרשת ג'ני מיי, מאמנת הדולפינים

    בדקה 7:50 ח"כ יעל דיין מעידה שהיתה מוכרת למוסד ולשבכ ומייעצת לעיתונאי לעזוב את הסיפור.

    אני באמת תוהה עד כמה עיתונאים חופשיים לחקור דברים ויותר מכך, לפרסם ממצאים ברורים אם גילו כאלה.

    תודה לך.

    אהבתי

 6. יניב הגיב:

  כדי לעדכן ש https://www.amnestybox.com למטה כבר זמן מה.
  ניתן להשתמש ב https://www.guerrillamail.com/compose, שם יש אפשרות גם לקבל מייל חזרה.
  יש עקומת למידה למאותגרי טכנולוגיה ואולי שווה לפרסם איזה מדריך קצרצר.

  * חייב להוסיף *
  הרבה ממה שאתה עושה מאוד צורם לי אבל בשם הליברליות "אני מוכן למות כדי שתוכל להביע את דעתך" ואין ספק שאתה עושה עבודה עיתונאית ברמה הגבוהה ביותר ובטח ובטח מעל לכל הרפש המקובל היום (מה שעצוב כי צורת העבודה שלך אמורה להיות הנורמה העיתונאית). ולכן אני גם מנוי משלם אצלך.

  אהבתי

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

מתחבר ל-%s